Umieść mapkę trasy na swojej stronie

Prowadzisz blog? Opisujesz swoje wycieczki w internecie? To może ci się przydać!

Swoją relację z wycieczki możesz teraz wzbogacić mapką trasy. Będzie na niej widać nie tylko twoją zaplanowaną trasę, ale również szlaki turystyczne w najbliższej okolicy. Wyświetlamy też podstawowe parametry: szacowany czas przejścia, długość w kilometrach, ilość przewyższeń i ilość punktów GOT. Informacji dopełni profil wysokościowy, który zobrazuje podejścia i zejścia na trasie.

Aktualizacja 02.01.2018: Mapy są teraz w pełni interaktywne, można je powiększać i przesuwać. Są też responsywne, co oznacza, że dopasowują się do szerokości ekranu na urządzeniach mobilnych i nie „rozpychają” już strony 🙂

Jak umieścić mapkę na swojej stronie?

 1. Wyszukaj trasę w serwisie Mapa Turystyczna.
 2. Z menu trasy wybierz opcję Umieść mapę.
 3. Dopasuj szerokość i wysokość mapy. Wybierz czy chcesz, żeby pokazał się również profil trasy.
 4. Skopiuj kod i wklej go na swojej stronie.

Gotowe! Umieszczona mapka wygląda właśnie tak:

 

Zobacz też: Umieść mapkę z nagraną wycieczką na swojej stronie

8 przemyśleń nt. „Umieść mapkę trasy na swojej stronie

 1. Pozdrawiam 🙂

  Mam problem, bo chcę umieścić mapkę na swoim blogu i postępuję zgodnie ze wskazówkami i w momencie kopiowania kodu automatycznie mi przekształca się w link do mapki, a nie mapę jako obrazek. Zastanawiam się co jest nie tak. Może ktoś mi pomoże.

  Tomasz

  1. W przypadku darmowego planu WordPressa hostowanego w domenie wordpress.com umieszczanie elementów iframe jest zablokowane. Szczegóły wyjaśnione są tutaj: https://en.support.wordpress.com/widgets/custom-html-widget/

   Rozwiązaniem tego problemu jest wykupienie planu Business Woprdpressa i zainstalowanie pluginu, który umożliwia osadzanie elementów iframe (zgodnie z sugestią autorów WordPressa). Druga możliwość to hostowanie WordPressa we własnym zakresie, a nie w domenie wordpress.com.

   1. Poszukaliśmy trochę na ten temat – informacja w komentarzu powyżej. Czy w Twoim przypadku chodzi właśnie o bloga w domenie wordpress.com?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *