Aplikacja na Apple Watch

W tym artykule krótko przedstawimy funkcje w aplikacji Mapa Turystyczna na Apple Watch. Pobierz aplikację Mapa Turystyczna z App Store.

Nasza aplikacja działa na modelach Apple Watch Series min. 4, Apple Watch SE oraz Apple Watch Ultra. Do dyspozycji macie trzy funkcje:

 1. Mapa
 2. Nagrywanie trasy
 3. Wyświetlenie zaplanowanej trasy

Mapa

Niezbędna do orientacji w terenie, dostępna na pięciu poziomach powiększenia. Bieżąca lokalizacja jest zawsze na środku. Na mapie wyświetlać się może zaplanowana trasa oraz jednocześnie nagrywana trasa.

Nagrywanie trasy

Wygodne nagrywanie trasy bez konieczności sięgania do telefonu. Nagrany ślad można na bieżąco śledzić na mapie i porównywać go z zaplanowaną trasą.

Wczytanie zaplanowanej trasy

Lista tras zaplanowanych w telefonie wyświetla się w zegarku i można z niej wybrać trasę, która ma pokazać się na mapie. Można w ten sposób kontrolować swoje położenie na zaplanowanej trasie.

16 przemyśleń nt. „Aplikacja na Apple Watch

 1. Jak przesłać zaplanowana trasę z telefonu na Apple Watch ? Nie mam takiej funkcji . Na garmina bez problemu .

  1. Na początek trzeba zaplanować i zapisać trasę – można to zrobić w serwisie mapa-turystyczna.pl lub w aplikacji na iOS lub Androida. W zegarku lista zaplanowanych tras jest na tarczy po prawej stronie od tarczy z mapą (należy przesunąć mapę w lewo).

  1. Tak, mapy na zegarku wyświetlane są na podstawie map offline pobranych w aplikacji w telefonie. Jeśli mapy offline nie zostały pobrane to będą wczytywane z sieci.

 2. Jak wygląda sprawa z jednoczesnym nagrywaniem trasy i włączeniem apki do treningu? Będą działać obydwie w tle? I czy to nie zużyje baterii jeszcze szybciej niż przy zwykłym używaniu GPSa?

  1. Tak, obydwie będą działać w tle i rejestrowanie tras będzie niezależne w obu aplikacjach. Nie powinno to zwiększyć zużycia baterii. Poza tym nasza aplikacja do nagrywania trasy używa odbiornika GPS z telefonu a nie z zegarka, a w telefonie zazwyczaj bateria powinna wystarczyć na dłużej.

 3. Czy wskazówki nawigacji wczytanej trasy są wyświetlane na zegarku czy jedynie jest opcja obserwowania nagrywanej/zaplanowanej trasy?

  1. Aktualnie wskazówki nawigacji nie są jeszcze wyświetlane na zegarku, więc jedyną opcją jest obserwowanie zaplanowanej trasy.

   1. A czy są plany aplikacji na inne zegarki? Pytam, bo zastanawiam się nad zmianą obecnego, a niekoniecznie chciałbym zegarek od apple. A Wasza mapa może być gamechangerem 😉

    1. Plany są, ale niestety z uwagi na ograniczone zasoby w najbliższej przyszłości nie będziemy w stanie się zająć tym tematem 🙁

 4. Dobry pytanko w utrą wotchu mam eSIM więc czy muszę mieć telefon Ze soba podczas wędrówki czy mogę go zostawić w domu

 5. Wspaniale, że Wasza aplikacja jest dostępna na zegarek; to jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na Apple Watch. Z drobnych sugestii – proponowałbym przy aktualizacji rozszerzyć mapę na pełen ekran zegarka – godzina i dolne kropki mogłyby przecież nachodzić na mapę. Byłoby wygodniej i estetyczniej. Pozdrawiam i powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *