Odświeżony interfejs w serwisie

Uwaga! Jeśli już wiesz co się zmieniło na naszej stronie i chcesz wyrazić na ten temat swoją opinię, wypełnij ankietę już teraz. Jeśli nie, czytaj dalej 🙂


Po dłuższym czasie bez zmian na stronie, przyszedł czas na lifting naszego serwisu. Odświeżona szata graficzna, to jednak niezupełnie wszystko. Przeczytajcie jakie elementy mogą umilić wam pobyt u nas.

Jedna kolumna

Treść zebrana w jednej kolumnie pozwala na korzystanie z wszystkich funkcjonalności w jednym miejscu, bez konieczności ciągłego przerzucania uwagi na przeciwległe krańce ekranu. Dotychczasowe kolumny odpowiadające planowaniu tras (lewa) i wyszukiwaniu miejsc (prawa) scaliliśmy w jedną kolumnę. Teraz ich odpowiednikami są zakładki Planuj i Szukaj. W ich ramach znajdziecie wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i informacje.

Większa mapa

Nowy układ pozwolił również na powiększenie mapy. Zobaczcie poniżej jak wygląda teraz strona startowa.

Nowy układ interfejsu

Natychmiastowe wyszukiwanie

Wyszukiwanie bez konieczności klikania przycisku Szukaj to ułatwienie szczególnie dla osób, które oczekują szybkiego wskazania trasy z punktu A do B. Trasa aktualizuje się po jakiejkolwiek zmianie: dodaniu czy usunięciu punktu pośredniego, zmianie początku i końca.

Dla tych, którzy wolą wyklikać wszystkie punkty i zobaczyć rezultat na końcu mamy opcję planowania „po staremu”. Może się ona również sprawdzić przy układaniu dłuższych tras. Aby przejść do tego trybu, odznacz opcję planuj automatycznie przy formularzu planowania trasy.

Automatyczne planowanie trasy

Przechodzenie po punktach na trasie

Ta funkcjonalność powstała na skutek scalenia dwóch starych kolumn. Umożliwia przeglądanie punktów i szlaków na trasie, pokazując jednocześnie kontekst całej trasy. Do przeglądania można używać strzałek Poprzedni / Następny, jak również ikonek na liście odzwierciedlającej punkty i szlaki na trasie.

Punkty i szlaki na trasie

Rozpocznij trasę z tego miejsca

Ten przycisk znajdujący się na szczegółach miejsca pozwala na szybkie rozpoczęcie planowania nowej trasy z tego miejsca. Kolejna ścieżka przyspieszająca nieco układanie tras.

Rozpocznij stąd nową trasę

Zmiany, zmiany i co dalej?

Za nami pierwszy etap zmian. W następnej kolejności odświeżyć chcemy jeszcze profil wysokości trasy oraz panel użytkownika.

Wasza opinia jest ważna!

Zmiany mają służyć użytkownikom, dlatego zachęcamy was do wypełnienia ankiety na temat wprowadzonych przez nas zmian. Zajmuje to 2-5 minut (sprawdzone). 🙂 Czekamy na wasze odpowiedzi!

Chcę wypełnić ankietę!

29 przemyśleń nt. „Odświeżony interfejs w serwisie

  1. W pełni się zgadzam – ta funkcjonalność byłaby bardzo pomocna, ale chyba nie znajdziemy na razie czasu, żeby się nią zająć, niestety.

   Pozdrawiamy 🙂

  1. Dzięki za sugestie. jeśli chodzi o edycję zapisanych tras, to w ramach poprawek, które mamy zaplanowane na najbliższy kwartał powinno się udać to uwzględnić.

  1. Zdjęcia są zawsze przyporządkowane jakiemuś miejscu lub szlakowi. Ponadto wyświetlają się przy wyszukanej trasie.

 1. Fajnie by bylo, gdyby na mapie w profilu mozna bylo zaznaczac zdobyte przez siebie szczyty. Tak jak to sobie mozna na googlowskiej mapie robic.

  1. Prawda, że na stronie brakuje takiej zakładki samodzielnie liczącej punkty GOT z uwzględnieniem regulaminu i opisanych w nim tras punktowanych, pewnie by się przydało i ułatwiło wyliczanki.
   Nie zmienia to faktu , że można sobie policzyć samodzielnie punktację do GOT-u.
   Definiuję na mapie odcinek trasy np. Karpacz Biały Jar -> Mysłakowice (GSS-szlak czerwony) i po wyświetleniu odczytuję długość trasy = 12,3 km oraz sumę przewyższeń = 240m, zgodnie z regulaminem GOT-u za długość trasy mamy 12 pkt a za przewyższenia 2 pkt co daje łącznie 14 pkt do GOT-u na analizowanym odcinku.
   Wyliczenia te odpowiadają punktacji w regulaminie.

 2. Jest taki jeden szczególik na mapie, przez który planowanie trasy nad MOkiem leży – według Waszego serwisu, przejście z Łysej Polany do Palenicy Białczańskiej zajmuje blisko 21 godzin i 43 km trasy. Możliwość połączenia tych dwóch punktów na mapie (odległych od siebie o jakieś 1,5 km…) jest potrzebne na przedwczoraj.

  Bardzo brakuje:
  – możliwości edycji zapisanych tras
  – opcji nadawania tytułu zapisanej trasie
  – opcji sortowania tras po tytule, długości, czasie, itd.
  – możliwości tworzenia podgrup w zapisanych trasach – w tej chwili znalezienie konkretnego zapisanego szlaku to koszmar, muszę po kolei czytać wszystkie opisy. Przy więcej niż 30 trasach jest to dość irytujące – LUB przynajmniej – opcji wyświetlania zapisanych tras tylko z konkretnego pasma, lub według konkretnego tagu nadanego przez użytkownika.

  1. Dzięki za uwagi! Trudno się z nimi nie zgodzić.

   Jeśli chodzi o Łysą Polanę, to niestety nie uwzględniamy w wyszukiwaniu tras dróg z mapy Google, stąd problem. Staramy się też trzymać u siebie jedynie szlaki PTTKowskie, a tamtędy szlak nie wiedzie. Jednak w drodze wyjątku połączymy ten fragment, bo rzeczywiście może to być przydatne.

   Jeśli chodzi o zarządzanie trasami i panel użytkownika, to jeszcze nie doczekał się on odświeżenia. Mamy to już w planach, czeka w kolejce i na pewno jak już się za to weźmiemy, to poszerzymy funkcjonalności w tym obszarze. Na razie z powodu innych priorytetów nie zajmowaliśmy się tym, ale widzimy taką potrzebę i zgadzamy się, że jest to trochę zaniedbany obszar 😉

   1. Fantastycznie! 🙂

    Dodatkowo, myślę, że warto by dodać szlaki z obszaru Małej i Wielkiej Fatry, Niżnych Tatr, a przede wszystkim Słowackiego Raju. To rejony dość często odwiedzane przez Polaków 🙂

    Fajnie byłoby przeczytać kiedyś planowaną przez Was kolejność przeprowadzanych zmian 🙂

    1. Nie zawsze udaje nam się wyrobić w planowanych terminach, czasem też zmienia się zakres funkcjonalności. Więc taka roadmapa mogłaby nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Choć oczywiście ogólnie z ideą się zgadzamy i jeśli kiedyś będziemy w stanie z dużą pewnością zaplanować przyszłość, to roadmapę udostępnimy.

  1. Na stronie www: Moje konto > Zapisane trasy > Usuń
   W aplikacji: Zapisane trasy > dłużej przytrzymać na wybranej trasie > Usuń

 3. Jeśli dobrze pamiętam to w poprzedniej wersji interfejsu były wyświetlane ostatnio dodane zdjęcia. Czy jest szansa na powrót tego elementu?

  1. Akurat ostatnio o tym myśleliśmy 🙂 Chcemy przywrócić ten element – mógłby się wyświetlać wymiennie z aktualnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *