Pomóż uzupełnić punktację GOT w serwisie!

Aktualizacja: Korekty punktacji GOT są już uzupełnione, ankieta nie jest już aktywna!

Jeśli od razu chcesz pomóc w uzupełnianiu punktacji GOT, przejdź do ankiety teraz.

Przedstawiamy wam wersję beta liczenia punktów GOT – jest już dostępna na stronie www

Co to znaczy beta?

To znaczy, że liczenie punktów GOT nie jest jeszcze doskonałe, ale komuś już może się przydać. W międzyczasie będziemy sukcesywnie uzupełniać punktację i liczymy tu na waszą pomoc 🙂

Na ten moment punkty GOT liczone są automatycznie ze wzoru podanego w regulaminie. Uwzględniana jest długość trasy i przewyższenia. Sprawa byłaby prosta, gdyby nie fakt, że regulamin GOT nakazuje uwzględnianie odgórnie nałożonej dla niektórych odcinków punktacji, którą znaleźć można w tabelach. Z zasady punktacja ta również opiera się na długości szlaków i przewyższeniach, lecz z różnych względów, wynik nie zawsze jest ten sam.

Dlatego punktację GOT podaną u nas traktujcie póki co jako całkiem dobre przybliżenie.

Kiedy punktacja będzie w 100% zgodna z regulaminem?

Jak tylko uda nam się zmapować punkty z tabel GOT na nasze trasy. W tym właśnie możecie nam pomóc!

Jak mogę pomóc?

Pierwszy etap prac polega na przypisaniu linków do naszych tras do tras zawartych w tabelach GOT. Robimy to w arkuszu online, do którego dostęp mają również nasi wolontariusze. Jeśli chcesz do nas dołączyć, wypełnij krótką ankietę – KLIK.

Uwaga! E-mail podany w ankiecie musi być połączony z kontem Google! Na jego podstawie będziemy mogli przydzielić dostęp do arkusza, w którym uzupełniamy punktację.

Do dzieła!

Punktacja GOT – niby taka prosta, ale diabeł tkwi w szczegółach. Razem uporamy się z nim szybciej 🙂

 

2 przemyślenia nt. „Pomóż uzupełnić punktację GOT w serwisie!

  1. Czy punktacja GOT podawana w aplikacji jest już całkowicie zgodna z regulaminem GOT, czy nadal należy to dodatkowo sprawdzać?
    Pozdrawiam serdecznie.

    1. Powinna być zgodna, ale nadal czasem trafiają się błędy, ponieważ część która była uzupełniana jako pierwsza bazowała na wykazie publikowanym na stronie http://ktg.hg.pl/komisja-tg/got/got.html, a ten z kolei do niedawna bazował na starym regulaminie. A w regulaminie, niestety wraz z kolejnymi wydaniami punktacja się zmieniała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *