Usprawniamy wyszukiwarkę

Poniżej główne ulepszenia, w które uzbroiliśmy naszą wyszukiwarkę.

Obsługa współrzędnych geograficznych

Dodaliśmy możliwość wyszukiwania pozycji na mapie. Obsługiwane są trzy formaty współrzędnych:

  • stopnie np. 50.7359658, 15.7396608
  • stopnie i kierunek np. 50.7359658N, 15.7396608E
  • stopnie, minuty i sekundy np. 50°44’9.477″N, 15°44’22.779″E

Po otworzeniu szczegółów pozycji na mapie można sprawdzić jaka jest jej wysokość n.p.m. oraz region, jeśli tylko jest to pozycja w obrębie naszych danych.

Uwzględnienie regionów

Nazwy regionów są teraz uwzględnione w wyszukiwarce, więc o wiele szybciej można sprawdzić gdzie jest dany region.

Uwzględniane są one również w formularzu planowania trasy. Może to ułatwić szybkie znalezienie orientacyjnej trasy między regionami, którą później można dopasować wedle swoich potrzeb.

Powyższy zrzut ekranu to również nasz serwis webowy, tylko na małym ekranie. 🙂

Więcej wyników wyszukiwania

Jeśli nie chcesz wybrać żadnej z podpowiedzi, możesz wcisnąć Enter w wyszukiwarce. Proponowanych wyników może być teraz bardzo dużo.

Znaki diakrytyczne

Poprawiliśmy obsługę polskich znaków. Wyszukiwanie powinno być teraz prostsze, szczególnie na telefonie, gdzie zwykle piszemy szybko i nie używamy polskich liter. Również nazwy zagraniczne będą łatwiejsze do znalezienia.

Obsługa polskich znaków to funkcja dodana w wyszukiwarce zarówno w serwisie mapa-turystyczna.pl jak i w naszych aplikacjach na Androida i iOS. Pozostałe funkcje są dodane tylko w serwisie mapa-turystyczna.pl.

5 przemyśleń nt. „Usprawniamy wyszukiwarkę

  1. Mnie po tych współrzędnych 》49.5969708, 20.9976196 《 które wygenerowała aplikacja Mapy turystyczne nic nie wyszukuje – miejsce to jest Chełm w Beskidzie Niskim.

  2. Super by było gdyby znalezione miejsce w waszej apce Mapy turystyczne można było tsk udostępnić każdemu by się otwierała lokalizacja wraz z krótkim opisem oraz zdjęciami które np. udostępniają zalogowani użytkownicy.

  3. Czy ta funkcja została dodana w aplikacji na Androida? U mnie nie wyszukuje po współrzędnych, zawsze dostaje komunikat „nic nie znaleziono”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *