O mapie

mapa-turystyczna.pl to efekt naszych zamiłowań, zarówno tych programistycznych, jak i trekkingowych. Stworzyliśmy i rozwijamy ją dla użytkowników, ale też dla nas – jest to stałe źródło satysfakcji i możliwości rozwoju.

Najważniejsze funkcje, które znajdziecie na naszej Mapie to:

 • wyszukiwanie tras z punktu do punktu z uwzględnieniem punktów pośrednich,
 • planowanie trasy punkt po punkcie,
 • punktacja GOT,
 • szczegóły trasy uwzględniające czas przejścia, jej długość, przewyższenia, profil wysokości i dokładny przebieg przedstawiony na mapie,
 • dzielenie się trasami, zarówno przez Facebook, jak i przez pobranie odnośnika,
 • dodawanie przez Użytkowników zdjęć, opinii i linków do miejsc i szlaków,
 • polecane trasy dla regionówi dla miejsc,
 • zapisywanie tras, aby mieć do nich szybki dostęp,
 • widżet z mapą i profilem trasy, który możecie umieścić na swoim blogu,
 • wersja mobilna strony, apikacja na Androida i aplikacja na iOS.

Stale powiększamy sieć szlaków, udoskonalamy interfejs, dodajemy nowe funkcje. Wiemy, że wiele brakuje do doskonałości, ale nie ustajemy w staraniach, żeby mapa służyła Wam jak najlepiej.

Justyna, Szymon, Romek
zespół mapa-turystyczna.pl

26 przemyśleń nt. „O mapie

 1. Świetny pomysł, świetna mapa. Korzystam z jej dobrodziejstw od kilku miesięcy. Każde wyjście w góry i planowanie trasy zaczynam od tej właśnie mapy. Pozdrawiam qba

 2. Bomba, takiej mapy brakowało w internetach! Wiadomo, wiele by się jeszcze chciało od niej, ale jak na rok pracy to i tak rewelka. Oby tak dalej 🙂

 3. Kurcze…. jakbyście rozpoczęli współprace z PTTK i zrobili mobilną wersję książeczki GOT (i na inne odznaki) to by was ludziska ozłocili. Generalnie PTTK niby się przymierza do aplikacji mobilnej ale jak widać po ich stronie WWW, są 25 lat do tyłu. Wypełnianie książeczki, zbieranie pieczątek, jakieś wysyłanie książeczek do weryfikacji?? Litości. Mamy XXI wiek. Uważam że napisanie apki podobnej do Geocaching gdzie zamiast geocache odhacza się schronisko (a właściwie przejście przez punkt). Takie skrzyżowanie endomondo z geocache. A odznak do zdobywania jest w cholerę. Od GOT po kajakarską, konną, zimową, narciarską, kolarską. Heh. Nic tylko brać i kosić kasę na reklamach sprzętu turystycznego i obiektów bazy noclegowej w okolicy 😀

  1. Dzięki za wszystkie pomysły! Planujemy dodać, na początek na stronie www, punktację GOT. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać i czy punktacja będzie wystarczająco adekwatna. Może to być pewna podpowiedź, nie zastąpi jednak ręcznego wypełniania książeczki. Zapewne sposób rozliczania odznak nie zmieni swojej formy jeszcze przez długi czas. Ale może właśnie taki jest urok punktów GOT… 😉

 4. Witam
  proszę jeśli to możliwe o zmianę nazwy :Bystra Krakowska, skrzyżowanie szlaków
  766 m n.p.m.* Beskid Śląski na : LANCKORONA 751 m n.p.m.

 5. Mam pytanie co do czasu tras – skąd Wy bierzecie te czasy? Wątpliwości pojawiły mi się bo akurat planuję przejść całą Orlą Perć tj. od Zawratu po Krzyżne i chciałem sobie czasy ustalić i rozplanować to czasowo. I co się okazuje – na Waszym serwisie czas przejścia jest najkrótszy!
  Przykład pojedynczy: Zawrat-Kozia Przełęcz. Wasz czas to 1h, ze znaków (akurat mam zdjęcie z tamtego roku) to 1h10, natomiast stara mapa Sygnatury (2011/12) podaje czas 1h30. Jak widać rozbieżność jest duża. Wychodzi na to, że czasy u Was podawane są dla bardzo zaawansowanych turystów, szkoda tylko, że nigdzie nie ma o tym informacji i planując trasę, a nie posiadając super kondycji można się nieźle przejechać.
  Poza tym Serwis jest naprawdę super!

  1. Czasy w Tatrach bierzemy zwykle z tabliczek (niestety liczenie ich tam automatycznie nie sprawdza się ;)). Jeśli chodzi o akurat ten odcinek, to faktycznie był błąd – poprawimy to na 1:10.
   Co do map Sygnatury, to akurat one są często trochę zawyżone. Wystarczy porównać choćby z czasami na mapach Compass albo na tabliczkach właśnie. Proszę się nie obawiać, czasy u nas nie są podane dla bardzo zaawansowanych turystów. Choć oczywiście zawsze trzeba mieć jakieś odniesie do własnej kondycji i kierować się też trochę swoim doświadczeniem. Pozdrawiamy i życzymy wspaniałych widoków z Orlej Perci!

 6. Cześć! Jestem Wam przeogromnie wdzięczny za ogrom pracy, jaki włożyliście w stworzenie tej mapy! Wielokrotnie z niej korzystałem w różnorakich górach, dzięki niej podtrzymywałem na duchu moją mamę, jak chciała zrezygnować przed samym końcem („-Zobacz na mapce, tutaj jesteśmy, a tutaj już szczyt. – O to faktycznie niedaleko, to dam radę” 😉 Raz nawet pomyliłem szlak i dzięki niej wróciłem na właściwe tory. Ostatnio przeglądałem w internecie Małą i Wielką Fatrę i pomyślałem, że pięknie by było, jakby i te szlaki znalazły się w moim telefonie. Nie minął miesiąc i już są! Dzięki !!

  1. Dzięki, to naprawdę motywujące przeczytać tak miły komentarz 🙂 Gdy wybierzesz się na wycieczki na Słowację, spróbuj skorzystać z możliwości nagrywania tras – jeśli bateria w telefonie da radę. Pomoże nam to weryfikować czy przebiegi szlaków na mapie są aktualne 🙂 W każdym innym regione oczywiście też ma to zastosowanie. Udanych wycieczek!

 7. Hej!

  Super, że pojawiają się na Waszej mapie regiony spoza granic Polski 🙂 Dzięki Wam już zaplanowałam przebieg trasy na letnie wakacje, podpaliłam się nowo dodaną Wielką Fatrą 😀

  Tylko… czy jest szansa, że w najbliższym czasie na mapie WF pojawią się oznaczenia schronisk/hoteli/itp? Trudno mi na 180-kilometrowej trasie sprawdzać każdy punkt w poszukiwaniu dachu do przekimania się 😉

  1. Niestety obecnie nie mamy punktów poza szlakami, więc najwyraźniej nie ma tam schronisk na szlakach. Jeśli jednak są i brakuje jakiegoś konkretnego, to koniecznie prosimy o informację, może coś przegapiliśmy.

   1. Nie wiem czy punkty noclegowe mają w Wielkiej Fatrze status schronisk, ale miejsc w stylu hoteli górskich jest trochę.

    Przykładowo:
    https://mapa-turystyczna.pl/node/chata-pod-borisovom
    https://mapa-turystyczna.pl/node/kralova-studna-hotel
    https://mapa-turystyczna.pl/node/malina-hotel
    https://mapa-turystyczna.pl/node/utulna-limba
    https://mapa-turystyczna.pl/node/havranovo

    Jeśli takie punkty dorobią się stosownego statusu na mapie, mogę trochę czasu poświęcić i poszukać ich intensywniej 🙂

    Pozdrawiam serdecznie,
    Magda P.

    1. Nie mamy nic na usprawiedliwienie tak długiego zwlekania z odpowiedzią na ten komentarz. Przepraszamy.
     Natomiast co do samych noclegów w Wielkiej Fatrze, to ze schroniskami pewnie różnie bywa. Częściej niż w Polsce są to hotele, chociaż byliśmy niedawno w Chacie pod Boryszowem i wyglądała całkiem jak nasze schroniska 😉
     Jeśli chodzi o oznaczenia na mapie, to zmieniliśmy je ze zwykłych punktów na „nocleg” dla czterech z pięciu wymienionych powyżej. Wyjątkiem jest Malina Hotel – tam zmieniliśmy nazwę punktu na Malinô Brdo, bo hoteli w okolicy jest kilka i nie chcemy wyróżniać żadnego z nich. Chyba lepiej jak punkt odnosi się do całego kompleksu narciarskiego niż do konkretnego hotelu. Przynajmniej do czasu jak nie mamy na mapie POI (Points of Interest).

     Gdyby jeszcze się jakies schronisko znalazło – sprawdzimy i ewentualnie zmienimy typ punktu. Na pewno szybciej niż tym razem 😉
     Pozdrawiamy!

 8. Cześć, dzięki za świetną aplikację:)
  Mam jednak takie pytanie- ostatnio pokazywało mnie na mapie, ale nie było widać szlaków. Dzień wcześniej było ok, więc nie wiem jaka może być przyczyna (co zrobiłam źle)?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
  Ania

  1. A nie mogło ty być spowodowane brakiem dostępu do internetu? Obecnie wszystkie warstwy (poza warstwą Mapa turystyczna dostępną w wersji Premium) wymagają połączenia sieciowego do wyświetlania szlaków. Jeśli to nie to, to poprosimy o wysłanie maila bezpośrednio z aplikacji wybierając Prześlij opinię z menu, sprawdzimy w czym mógł być problem. Pozdrawiamy!

  1. Dziękujemy 🙂 Szlaki czeskie mamy na terenach przygranicznych i póki co nie dodajemy ich dużo więcej. Czesi mają swój świetny portal mapy.cz, który możemy szczerze polecić.

 9. Czy docelowo planujecie naniesienie na mapę wszystkich szlaków turystycznych, czy pozostaniecie przy szlakach górskich?

  1. Docelowo chcielibyśmy, żeby znalazły się wszystkie szlaki turystyczne w Polsce, wiec jeszcze trochę pracy przed nami 🙂

  1. Dzięki za informację. To o czym piszesz to ścieżka przyrodnicza. Niestety nie mamy jeszcze możliwości rozróżniania na mapie ścieżek od szlaków, więc póki co raczej nie dodajemy tych pierwszych do mapy. Parę razy próbowaliśmy i zawsze robił się przy tym bałagan w oznaczeniach. Mamy jednak nadzieję, że kiedyś ulegnie to zmianie i ścieżki również będą obecne na naszej mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *